Nuo šio vasaros sezono Lietuva pagaliau įgis iš tiesų pigius sparnus kelionėms po Europą, tačiau norintys skraidyti pusdykiai turės susitaikyti su dažnai nepatogiomis pigių skrydžių taisyklėmis.
Jau netrukus Lietuvos padangę užtvindys daug kylančių ir besileidžiančių keleivinių lėktuvų, galų gale ištrauksiančių mus iš sunkiai pasiekiamo užkampio. Dar geresnė naujiena, kad naujuosius maršrutus – o jų keliolika – siūlys pigios oro linijos. Tiesa, vos keletą šimtinių tekainuojantis skrydis – dar ne šio ilgojo savaitgalio pramoga. Tankesnis ir kainos požiūriu patrauklesnis skrydžių tinklelis suplanuotas vadinamajame vasaros tvarkaraštyje, kuris pradės galioti paskutinįjį kovo savaitgalį, o kai kurie startai atidėti iki gegužės mėnesio. Bet jau vasaros poilsiui galima pradėti rinktis keliones už patrauklią kainą, pagaliau išvengiant kiekvienam daug skraidančiam lietuviui iki gyvo kaulo įkyrėjusio Rygos oro uosto.
Vis dėlto prieš įsigyjant pigų bilietą verta gerai paanalizuoti, ar taip sutaupytų pinigų neteks išleisti kitur. Pavyzdžiui, kelionei iš atokaus oro uosto, į kokius skraidina pigios oro linijos, ar mokesčiui už lagaminą – nemokamai čia leidžiama vežtis tik nedidelį rankinį bagažą, o už priduodamą mantą teks primokėti per 100 Lt. Jei skrendate su persėdimu, kelionė kainuos dar ir daug nervų – pigieji oro vežėjai skraidina tik atkarpomis, tad turi pirkti atskirus bilietus kiekvienam skrydžiui, o, tarkime, dėl vėluojančio lėktuvo praleistas kitas reisas yra tik tavo galvos skausmas.
Kur kas daugiau pigių galimybių
Vilniečiai Ingrida ir Tomas Mačėnai kiekvieną pavasarį stengiasi išsiruošti į kelionę po dar nelankytas Europos vietas. Šiemet, pradėję planuoti balandžio pabaigos išvyką, jie maloniai nustebo: lėktuvo bilietai kainuos beveik keturis kartus mažiau nei pernai. Skrydis iš Rygos per Diuseldorfą (Vokietija) į Maljorkos Palmą (Ispanija) ir atgal dviem žmonėms atsieis 560 Lt. “Praleidome daug laiko internete, tačiau neradome nė vieno geresnio pasiūlymo skristi iš Vilniaus. Kaunas būtų tikęs, jei keliautume šiek tiek vėliau, – naujų maršrutų ten padaugės tik nuo gegužės”, – “Veidui” pasakoja I.Mačėnė.
Vilnietė Toma Jonuškaitė atidžiai seka pastarųjų kelerių metų skrydžių iš Lietuvos galimybes – ji dažnai keliauja darbo reikalais, be to, vis skrenda aplankyti Glazge (Škotija) įsikūrusios mamos. “Komandiruočių skrydžiai – atskira sritis: skrendi tada ir ten, kur reikia, kaina tokiu atveju nėra svarbi. O kai skaičiuoji savo pinigus, ieškai patrauklių galimybių – tokių pastaruoju metu Lietuvoje iš viso nebuvo, naudojausi Ryga”, – dėsto T.Jonuškaitė.
Pavyzdžiui, kovo pabaigoje iš Rygos į Glazgą ji skris dviese su vyru, abiem lėktuvo bilietai kainuos 580 Lt. Moteris nekantriai laukia, kol po mėnesio į Škotijos sostinę Edinburgą pradės skraidyti dviejų skirtingų pigių avialinijų lėktuvai iš Kauno ir Vilniaus.
Kitas prisiekęs keliautojas Dainius Šimelevičius nelaukė, kol kas nors jam viską padės ant lėkštutės: vaikinas ir iki šiol sugebėjo nebrangiai apsilankyti jau ne viename žemyne. Dabar jis kraunasi lagaminus dviejų savaičių kelionei į Venesuelą, skrydis iš Rygos per Frankfurtą prie Maino į Karakasą ir atgal jam kainuos apie 1,8 tūkst. Lt. Sutaupyti pavyko todėl, kad vaikinas jau ne vienus metus domisi kelionių galimybėmis ir žino, kad pavasarį didžiosios oro linijos paleidžia į rinką pigesnių tarpžemyninių skrydžių bilietų.
D.Šimelevičius su drauge pigiai apkeliavo pusę pasaulio
Maža kaina slepia iššūkius
Planuodamas tolimas keliones D.Šimelevičius nesvarsto pigių avialinijų pasiūlymų. Pigieji skraidintojai ima papildomą mokestį už lagaminus, kurie neišvengiami susiruošus toli ir ilgam. Be to, pinigus padedantys taupyti lėktuvai leidžiasi periferiniuose miestų oro uostuose, o skrydžiai į kitus žemynus vyksta iš pagrindinių aviacentrų. “Pavyzdžiui, pigių oro linijų lėktuvai leidžiasi Frankfurto Hano oro uoste, iš kurio iki Frankfurto prie Maino oro uosto – ilgesnė nei pusantros valandos kelionė. Taigi didelė pigių maršrutų pasiūla iš Lietuvos palengvins išnaršyti Europą, bet ryšiams su visu pasauliu pigieji nelabai naudingi”, – daro išvadą Dainius.
Pigių oro linijų žinovas Mindaugas Majauskas savo pomėgį keliauti ir analizuoti skrydžių rinką neseniai pavertė verslu. Jis vadovauja bendrovei, kuri interneto puslapyje www.atvaziuoju.lt Lietuvoje pardavinėja pigius skrydžius. “Orientuojamės į lietuviams patrauklias kryptis – Portugaliją, Šiaurės Italiją. Skrydžius sukomplektuojame iš skirtingų avialinijų pasiūlymų – svarbiausia maža kaina”, – pasakoja jis.
Pasak M.Majausko, pigios oro linijos labai smarkiai skiriasi nuo tradicinių. “Klasikinės oro linijos pasiruošusios nuskraidinti ten ir tada, kai tau reikia, – už tai ir susimoki. O pigūs oro vežėjai patys kuria pasiūlą, paklausą formuodami itin mažomis kainomis”, – aiškina skrydžių ekspertas. Todėl norint pasiekti pasirinktą miestą dažniausiai tenka skristi su persėdimais, o skrydžių jungimo paslauga čia nesiūloma, turi pirkti atskirus bilietus kiekvienai kelionės atkarpai.
veidas.lt
Man atrodo, kad pigūs skrydžių pasiūlymai dažniausiai būna tik su rankiniu bagažu. Bet jei skrendi neilgam laikui, tai ir su rankiniu bagažu gana patogu :)
AtsakytiPanaikintiAutorius pašalino šį komentarą.
AtsakytiPanaikintiO man įdomu ar yra pigūs ryanair skrydžiai iš Kauno ?
AtsakytiPanaikintiManau, kad jei pasitaiko pigūs lėktuvų bilietai, tai su pigių skrydžių taisyklėmis galima ir susitaikyti. Aš kai mėgstu keliauti, tai lengvai prie jų prisitaiko ir perku pigius bilietus.
AtsakytiPanaikintiNa nežinau... lėktuvų bilietai į Rygą iš Azijos šalių daug pigiau kainuoja, nei į Vilnių, tas pats su bilietais ir iš pačios Rygos.
AtsakytiPanaikintiAš visada randu pigių bilietų čia http://www.skrydis.lt/ , dar niekada manęs nepavesė šita svetainė randu info apie kitas šalis, apie Europos miestus dar net nepabuvojus ten susiplanuoju ka galiu aplankyti
AtsakytiPanaikinti